Poni¿ej zamieszczam zaktualizowan± (merytorycznie i stylistycznie) wersjê regulaminu NR. W razie kolejnych zmian bêda one dopisywane.
Stan na maj 2012.
Preambu³aA. Grupa Norra Regemente oraz ASG stanowi± formê zabawy. Nie promujemy ani nie reprezentujemy ¿adnych organizacji paramilitarnych, politycznych, ideologicznych, itp.
B. Je¶li w poni¿szym regulaminie jakie¶ kwestie nie zosta³y uregulowane (np. sprawy bezpieczeñstwa, zasady fair play, itp. oznacza to,¿e maj± tutaj zastosowanie regu³y okre¶lone w powszechnie stosowanym "Prawie ASG" - link:
http://www.wmasg.pl/artykuly/air_soft_gun/5/zasady_airsoftowe_(prawo_asg)/14/ART. 1. Szpej i wyposa¿enie1.1. U¿ywanie wspó³czesnego szwedzkiego oporz±dzenie kontraktowego nie podlega dyskusji.
1.1.a. Jeste¶ my grup±, która stylizuje siê (nawi±zuje) do okre¶lonej formacji armii szwedzkiej. Nie jeste¶my jednak rekonstruktorami.
1.2. U¿ywanie szpeju innego ni¿ kontraktowy wymaga wcze¶niejszej konsultacji propozycji przed zakupem. Regu³a ta nie dotyczy kopii szpeju kontraktowego.
a. Konsultacja odbywa siê w formie dyskusji na forum.
b. Decyzja o przyjêciu proponowanego elementu oporz±dzenia/umundurowania NR podejmowana jest wiêkszo¶ci± g³osów.
c. Przyjêty do stosowania szpej niekontaktowy jest jedynym obowi±zuj±cym do kolejnej zmiany ustalonej wed³ug ww zasad.
1.3. Osoby o statusie Kadeta maj± prawo w okresie próbnym stosowaæ inne umundurowanie i wyposa¿enie ni¿ kontraktowe i/lub przyjête do u¿ytkowania w NR wed³ug zasad okre¶lonych w pkt. 1.1/1.2.
1.4. Podstawowy kamufla¿ stosowany w NR to M90.
ART. 2.Wyjazdy na imprezy zewnêtrzne2.1. Osoby jad±ce na imprezy zewnêtrzne wystêpuj± tam jako cz³onkowie i reprezentacja NR.
2.2. Je¶li zaproszenie z³o¿y³y ekipy/organizatorzy uznani przez NR jako przyjaciele lub sprawdzeni organizatorzy - mo¿liwo¶æ wyjazdu nie podlega dyskusji.
2.3. Je¶li zapraszaj± nas nieznane nam osoby - zg³oszenie akcesu do udzia³u wymaga ustaleñ.
2.4. Na wyjazdach wolno u¿ywaæ jedynie szpeju kontraktowego i/lub przyjêtego w NR wg zasad opisanych w artykule 1.
2.5 Dowodzenie reprezentacj± obejmuje cz³onek NR ustalony poprzez dyskusjê na forum
2.6. Warunkiem udzia³u Kadeta w imprezie wyjazdowej jest zdobycie przez niego (zakup, po¿yczenie) wymaganego szpeju i wyposa¿enia.
ART. 3. Spotkania wewnêtrzne3.1. Szpej i oporz±dzenie u¿ywane na treningach wewnêtrznych mo¿e odbiegaæ od kontraktowego i przyjêtego wed³ug ustaleñ w artykule 1, jednak przy za³o¿eniu, ¿e nie bêdzie utrudnia³ prowadzenia zajêæ (np. jaskrawe kolory, niemo¿no¶æ wykonania okre¶lonych zadañ treningowych, itp).
3.2. W spotkaniach wewnêtrznych mog± braæ udzia³ wszystkie osoby okre¶lone w Art. 5.
ART. 4. Sk³adkiWYKRE¦LONY
ART. 5. Status Cz³onka, Kadeta, Przyjaciela rodziny w RegimencieOsoby bior±ce udzia³ w ¿yciu Regimentu musza spe³niaæ warunek pe³noletno¶ci (lub obecno¶ci prawnego opiekuna) mog± mieæ potencjalnie trzy statusy:
5.1. Cz³onek
a. Cz³onkiem NR mo¿na zostaæ po akceptacji minimum 75% pozosta³ych osób o statusie Cz³onka
b. Osoba o statusie Cz³onka NR otrzymuje prawo noszenia znaczka na berecie oraz naszywki z symbolem regimentu.
c. Naszywka Regimentu wrêczana jest przez dowódcê lub wyznaczon± przez niego osobê - koszt naszywki pokrywany jest przez osobê zainteresowan±.
d. Osoba, której przyznano status Cz³onka nabywa we w³asnym zakresie znaczek na beret, jednak nie pó¼niej ni¿ w ci±gu 6 miesiêcy od daty przyjêcia do Regimentu.
5.2. Kadet
a. Kadet to osoba aspiruj±ca do statusu Cz³onka NR.
b. Kadet podlega okresowi próbnemu, podczas którego kluczow± role odgrywa obecbno¶æ na treningach oraz postêpy w taktycznym zgrywaniu siê z pozosta³ymi cz³onkami i kadetami NR
c. Okres próbny nie mo¿e trwaæ d³u¿ej ni¿ 6 miesiêcy. Po tym okresie Kadet musi otrzymaæ informacjê, czy otrzyma status Cz³onka lub nie.
d. Kadet przestrzega postanowieñ niniejszego regulaminu.
e. Kadet ma prawo nosiæ na umundurowaniu co najwy¿ej flagê Szwecji oraz name path oraz beret jednak bez znaczka - wed³ug zasad obowi±zuj±cych w NR.
f. Status kadeta otrzymuje siê po z³o¿eniu przez osob ustnej deklaracji o chêci aspirowania do miana cz³onka NR.
5.3. Przyjaciel rodziny
a. To osoby zapraszane na treningi wewnêtrzne jednak nie aspiruj±ce do bycia kadetem i docelowo cz³onkiem NR.
b. Osoby takie nie bêda mia³a prawa wystepowaæ na imprezach zewnêtrznych jako NR. Ew. udzia³ mo¿liwy jest po samodzielnym zg³oszeniu siê na imprezê jako odrêbna ekipa/osoba.
c. Osoby o statusie przyjaciel rodziny nie obowi±zuj± ostalenia dotycz±ce szpeju i wyposa¿enia okre¶lone w art.1, 2, 4
ART. 7.Repliki ASG7.1. Docelowo ka¿dy z cz³onków NR zaopatrzy siê w replikê karabinu z rodziny G3, FN FNC, AK5. W przypadku broni krótkiej mo¿na, jednak nie trzeba posiadaæ Glock w wersji 17 i wy¿ej.
7.2. Producent repliki nie odgrywa roli.
7.3. Zaopatrzenie siê w replikê broni wsparcia i/lub snajpersk± jako jedyn± posiadan± przez cz³onka NR wymaga zgody pozosta³ych cz³onków NR oraz dostosowanie modelu repliki do broni u¿ywanej przez armiê szwedzk±.
7.4. Limity mocy (fps) dostowujemy do obowi±zuj±cych w ¶rodowisku lub na danej imprezie.
7.5. Magazynki
a. imprezy wyjazdowe - wed³ug regulaminu imprezy
b. treningi - lowcap i/lub midcap i/lub hicap ³adowany do 120 kulek
7.6. Stosowanie podczas spotkañ wewnêtrznych jak i zewnêtrznych innych replik ni¿ ASG jest zabronione.